Workshop pro maminky dětí do 6 let

Jak podpořit fyzický a emoční vývoj u dítěte 

 

Dopřejte mu péči a pochopení, které si zaslouží.

   Zase bylo vaše děťátko naštvané, vztekalo se, mlátilo kolem sebe a vůbec netušíte, co máte v takové situaci dělat?

   Nechápete, proč vaše dítě všechno tak prožívá a ráda byste věděla, jak s různými negativními emocemi pracovat?

   Chcete své ratolesti pomoci celkově po tělesné stránce a povzbudit správný vývoj?

Užívejte si společné chvíle naplno a s radostí.

Co vám workshop přinese

   Porozumíte příčinám negativních emocí u dítěte a získáte nástroj k jejich efektivnímu zpracování.

   Odhalíte, jak zvládat každodenní výzvy mateřství s nadhledem

   Naučíte se konkrétní postupy pro provádění EFT (techniky emoční svobody) u dítěte.

   Zjistíte, jak masáž může ovlivnit náladu, zdravotní stav i psychický vývoj.

   Objevíte jednoduché hmaty, které přinesou radost dítěti, a také posílí váš vzájemný vztah.

   Vše si vyzkoušíte rovnou prakticky, čímž získáte sebejistotu v obou technikách.

Jaká témata nás čekají?

Zaměříme se na 2 témata – techniky, které mohou vašemu dítěti i vám významně pomoci.

Proč se chtít naučit zrovna EFT a dětské masáže? 

 • Technika emoční svobody (EFT) je jednoduchá, nebolestivá, využitelná kdekoli a kdykoli, efektivní (výsledky se dostavují během několika minut, u dětí mnohdy stačí 1 – 2 minuty). Největší přínos vnímám v tom, že se dítě postupně naučí pracovat (nejen) se svými emocemi, což může v budoucnu minimalizovat různé psychické problémy, pocity méněcennosti, stres, závislosti, atd.
 • Masáže u dětí mají spoustu pozitivních účinků na tělo i mysl, například podporují psychomotorický vývoj, fyziologické funkce (krevní oběh, dýchání, trávení), správnou funkci svalů i kloubů, ulevují při bolestech bříška, dodávají pocity klidu, emočního bezpečí, snižují stres, a spoustu dalšího. Největší přínos vnímám v propojení se s dítětem a naladění se na něj. A většinou si děti masáže zamilují, a díky tomu můžete mít společný večerní rituál.

EFT není jen o zpracování negativních emocích, ale pomáhá i při běžných výzvách, jako jsou nemoci, bolesti, strach nebo stres. Tato technika může posílit vztah mezi vámi a vaším dítětem, vytvořit klidnější rodinné prostředí a přinést radost a pohodu do každodenních situací.

Co se na workshopu dozvíte?

 • Důležitost práce s dětskými emocemi, a jak na ně, včetně napojení se na dítě.

 • Vývoj emocí u dítěte a hlavní důvody negativních emocí.

 • 6 způsobů, jak můžete EFT využívat u dítěte.

 • Praktická ukázka, abyste věděla, jak dělat EFT u sebe i u dítěte.

 • Vše si rovnou vyzkoušíte i vy.

 • Na závěr možnost položit otázky.

Masáže přinášejí výhody nejen fyzické, ale i psychické a emocionální. Jsou to okamžiky láskyplné péče, které nejenom uklidní, ale také posílí váš vzájemný vztah. Každý dotyk má vliv na celkovou pohodu a šťastné chvíle strávené společně.

Co se na workshopu dozvíte?

 • Účinky a význam masáží u dětí.

 • Výběr vhodných olejů a příprava na masáž.

 • Základní pravidla masáže a tipy na co si dávat pozor.

 • Praktická ukázka, abyste věděla, jak dělat masáže krok za krokem.

 • Vše si rovnou vyzkoušíte i vy.

 • Na závěr možnost položit otázky.

Co maminkám workshop přinesl?

„S Kájou se známe osobně mnoho let, proto mohu s čistým svědomím řici, že je velmi milá, empatická a ochotná vždy naslouchat a pomoci. Její workshopy bych určitě doporučila všem, kteří na sobě chtějí pracovat, popřípadě hledají nové informace, možnosti a techniky, jak pracovat nejen na sobě, ale i se svými dětmi, a jak lépe přistupovat ke krizovým situacím, ovládat a pracovat s emocemi.“

Martina R.

„I když se o téma emocí a výchovy dětí zajímám dlouhodoběji, na workshopu jsem se dozvěděla další nové užitečné informace – jasně a srozumitelně podané. Podařilo se mi také podívat se do tajů metody EFT, která rozhodně může zlepšit život mnoha lidem. 🙂 Velmi mě také zaujaly masáže, které jsme hned doma vyzkoušeli. Workshop vřele doporučuji i ostatním maminkám. :-)“

Markéta K.

„Syn (2,5 let) se celkem často vzteká, ale tak intenzivně, že se mi vůbec nedařilo se na něj napojit a jeho emoce trochu zklidnit. Často to vedlo k tomu, že i já vybuchla. Díky workshopu jsem začala ty emočně vypjaté situace vnímat víc z jeho pohledu, nahlas pojmenovávat jak se cítí a proč. A hlavně jsem pomocí EFT metody našla způsob, jak v těchto situacích zklidnit i sama sebe a zastavit svůj vlastní vztek.
Workshop byl užitečný a doporučila bych ho maminkám, které si nevědí rady, jak v náročných situacích na dítě reagovat, které se chtějí dozvědět víc o emočním vývoji, a které si chtějí rozšířit obzory v nových přístupech a metodách.“

Alena Pillerová

Kdy, kde a jak workshop probíhá?

Nejbližší plánované termíny:

 • Neděle 6. října 2024 od 10 hodin online přes Zoom (záznam bude k dispozici 7 dní).

 • Sobota 19. října 2024 od 10 hodin v Mnichově Hradišti (místo bude upřesněno).

 • Sobota 2. listopadu 2024 od 10 hodin v Mladé Boleslavi (místo bude upřesněno).

 • Sobota 9. listopadu 2024 od 10 hodin v Jablonci nad Nisou (místo bude upřesněno).

Délka – 5 hodin (1. část  od 10 do 12:30 hodin, pauza na oběd, 2. část od 13:30 do 16 hodin). 

Omezená kapacita – maximálně 10 maminek, abych se vám mohla věnovat i individuálně.

Doporučení ohledně přítomnosti dítěte / dětí.

 • Setkáme se osobně? Doporučuji si zajistit hlídání, abyste se mohla plně věnovat tématům. Pokud nemáte jinou možnost a chcete dorazit i s děťátkem, napište tuto informaci v objednávce do poznámky a domluvíme se individuálně. 

 • Uvidíme se online? Můžete mít po celou dobu vypnutý mikrofon i kameru, ale i tak doporučuji zajistit si hlídání, abyste se mohla plně věnovat tématům. Mohu vás ujistit, že i přesto online formát je workshop navržen tak, aby byl stejně efektivní jako osobní setkání. Na praktickou část je vhodné mít děťátko u sebe a rovnou si vše zkoušet na něm.

Nehodí se vám termín nebo místo? Nezoufejte, mám pro vás řešení. Přihlaste se na nezávaznou čekací listinu a budete první, kdo se dozví o dalším termínu a místě. CHCI VĚDĚT O PŘÍŠTÍM SETKÁNÍ

Co získáte?

   Nejen teoretické poznatky, ale hlavně praktické tipy.

   Konkrétní postupy pro provádění EFT u dítěte.

   Jednoduché hmaty, které využijete při masáži svého děťátka.

   Sebejistotu v obou technikách, protože si vše rovnou vyzkoušíte.

   Odpovědi na vše, co vás zajímá.

   Materiály v tištěné formě pro snadné dohledání a opakování.

   Dárek, abyste mohla začít s praktikováním ihned po workshopu.

Cena za workshop: Jak podpořit fyzický a emoční vývoj u dítěte je

890 Kč.

   Chcete někoho obdarovat? Můžete zakoupit dárkový poukaz (napište v objednávce do poznámky, že máte zájem o dárkový poukaz).

Kdo vás provede tímto workshopem?

Moje jméno je Karolína Růžičková. Jsem masérka, praktik Access Bars®, EFT terapeutka, poradkyně výživy a zdravého životního stylu. Pomáhám ženám najít cestu ke zdravému funkčnímu tělu a spokojenému životu plnému energie a radosti. Momentálně se zaměřuji převážně na maminky s malými dětmi a pomáhám jim zvládat každodenní výzvy s nadhledem, aby si mohly užívat společné chvíle s radostí.

Také jsem maminkou 2 dcer (5 let a 2 roky) a každý den řeším spoustu výzev, u dětí i u sebe. Díky kroužkům, které s dcerami navštěvuji, jsem si uvědomila, že mnoho maminek by rádo vědělo, jak efektivně zvládat emoce u dítět, a jak ho zklidnit, aniž by mu způsobily trauma. Proto mi dává velký smysl šířit EFT dál, protože je nám velkým pomocníkem, nejen při zpracování negativních emocí, myšlenk, strachů, ale také s ním mám úžasné zkušenosti při nemocech a boelstech (kašel, rýma, pobyty v nemocnici, prořezávání zoubků). A masáže jsou efektivně stráveným společným časem, který prospívá všem.

Rozhodla jsem se využít své znalosti, vědomosti i zkušenosti a vytvořila jsem tento workshop. Těším se, že vás provedu touto úžasnou cestou, kdy poznáte EFT a dětské masáže nejen teoreticky, ale i prakticky tak, abyste je mohla využívat u svého děťátka. Připojte se ke mně a dalším maminkám na této (sebe)rozvojové cestě. Nečekejte na někdy a začněte se změnou právě teď – přidejte se k nám! 

Chcete se na něco zeptat nebo si zavolat?

Vyplňte kontaktní formulář nebo mi napište na karolina@zdravyzivotskarolinou.cz, ráda vám odpovím nebo zavolám.