PRVNÍ KROKY: ZAČÍNÁM SE ZMĚNOU ŽIVOTNÍHO STYLU

2. MOTIVAČNÍ VIDEO

Wauuu! Gratuluji, máte za sebou 2. týden. To je úžasné!

1) Motivace 2. část

VNITŘNÍ A VNĚJŠÍ MOTIVACE

Vnitřní motivace – činnosti, které sama chcete dělat, uspokojují vaše potřeby, baví vás a dávají vám smysl. Pocházejí z vás. Souvisí s vašimi cíli a vizemi. Vnitřní motivace je dlouhodobá. Důležité se zaměřovat na cestu a ne na cíl – pokud vychází vnitřní motivace z cíle, pak se jedná o krátkodobou radost, zato díky vnitřní motivaci cestou dokážete být častěji šťastná v přítomnosti, protože budete dělat věci, které naplňují vaši vizi, a získáte pocit, že všechno je přesně tak, jak má být, že děláte přesně to, co dělat chcete.

Vnější motivace – činnosti, které děláte jen kvůli trestu nebo odměně, jinak byste je nedělala. Motivace z vnějšího světa vám dodá energii, doplní šťávu, ale nevydrží dlouhodobě. Vnější motivace je buď pozitivní, nebo negativní. Pozitivní – je založena na odměně (např. pochvala, ocenění). Negativní – je založena na trestu, strachu (např. řvaní, křik, nadávky).

2) Zhlédněte 2. motivační video

POSTAVTE SE ROVNĚ A ŘEKNĚTE SI: JÁ TO NEVZDÁM, TO DÁM, TO DÁM, TO DÁM, ZVLÁDNU TO!

NAJDĚTE TEN DŮVOD, PROČ JSTE ZAČALA!

3) Změna návyků 2. část

UVĚDOMĚNÍ

Každodenní návyky určují, kdo jste a jaký život žijete.

Tím, co opakovaně děláte každý den, utváříte svoji budoucnost. Proto, než se rozhodnete své návyky změnit, je důležité vědět, které návyky děláte, a ovlivňují váš život.

Jaké návyky děláte pravidelně? Napište si všechny činnosti, které děláte každý den, pořád dokola.

Jaké návyky vám změní život k lepšímu? Co vám nové návyky do života přinesou?

Jakých zlozvyků se zbavíte?