PROČ SE ZABÝVAT EMOCEMI

Abyste byla zdravá, protože neřešené emoce způsobují nemoci. Pokud nebudete své emoce prožívat, ventilovat, ale budete je potlačovat a neřešit, tak se bude negativní energie hromadit a vznikne blok energie v těle a z toho vznikne nemoc. Při prožívání emocí a jejich zdravém ventilování energie proudí a nehromadí se, a to vám přinese radost, vnitřní klid a vyrovnanost.

Začnete vnímat, jak se cítíte v určitých situacích, co vám přinášejí, jaké vzorce spouštějí. Budete vytvářet situace, které jsou pro vás přínosné a pozitivní.

Vaše myšlenky produkují emoce a emoce vám jsou buď prospěšné, nebo vás mohou ničit.

Pokud rozumíte svým pocitům, pokud si dokážete přeložit informace, které vám přinášejí, budete pravděpodobně v mnohem větší rovnováze, budete se rozhodovat uvážlivěji a vaše rozhodnutí lépe povedou k cíli.

Co je emoční energie?

Jak rozumíte sama sobě a svému okolí, jak pracujete s emocemi. Emoční energie pracuje s vaší myslí, pocity, reakcemi a silně ovlivňuje i vaše nálady.

Emoce je okamžik, kdy myšlenka potkává vaše tělo.

Emoce propojuje hlavu a tělo.

Jakákoli myšlenka vyvolá v člověku emoci, buď pozitivní, neutrální nebo negativní. Pozitivní emoce energii dodává, negativní ji odčerpává. S negativními emocemi se dá efektivně pracovat.

Co je emoční svoboda?

Emoční svoboda je vědomý stav vaší mysli, vašeho nitra, je to pocit ve vás, je to svobodný prostor pro život ve všech vašich projevech. Emoční svoboda není svobodou od emocí, tzn. nepopíráte vlastní emoce, ani se nevymezujete vůči emocím k okolnímu světu. Naopak emoční svoboda je svobodou pro jakékoli vyjádření emocí, které odpovídají dané situaci.

Pokud se naučíte cítit a včas reagovat na své pocity, tak předejdete nekontrolovaným a nevhodným emočním projevům či somatizaci psychických problémů do fyzického těla (onemocnění, zdravotní problémy) a budete mít svobodu ve vyjadřování svých pocitů. Emoční svoboda je pocit vnitřní rovnováhy a klidu.

Emoční svoboda velmi úzce souvisí s vaší zdravou sebedůvěrou a sebevědomím.

Jak můžete pracovat s negativními emocemi?

Třeba pomocí EFT.

Co je EFT?

EFT je technika emoční svobody. Je to úžasná technika pro odstranění negativních emocí a myšlenek. V podstatě je to emocionální verze akupunktury bez jehel. Vychází ze znalosti toho, že v lidském těle se nachází systém meridiánových drah, ve kterých proudí energie (tok energie je narušen, když jste plní zablokovaných nepříjemných emocí).

Proč zrovna EFT?

Je to jednoduchá technika, při které potřebujete jen sama sebe. Je to rychlá, nebolestivá a bezpečná technika, při které se dostavují výsledky během několika minut. Je možné se dostat i do podvědomí, kde lze přepsat již vzniklé vzorce a přesvědčení.

Pomocí EFT řešíte pravou příčinu problému, a ne jeho důsledek, a díky tomu dochází ke zpracování témat, které vás již dále neblokují. Hlavním předpokladem je, že musíte chtít udělat změnu.

ZÁVĚREČNÉ TIPY A RADY

-> Pozorujte své emoce a berte je jako součást své osobnosti.

-> Nepotlačujte své emoce. Neexistuje špatná emoce, jsou jen pozitivní, neutrální nebo negativní a i s těmi negativními se dá pracovat. 

-> Naučte se zvládat své emoce. S tím vám může pomoci EFT

-> Pracujte s prostředím (vnější a vnitřní), vytvářejte dobré zvyky (synergie) a učte se krok po kroku.

-> Pokud máte dobré emoce, máte dobré myšlenky a chuť jít do akce.

Bc. Karolína Růžičková

Jsem poradkyně výživy a zdravého životního stylu, EFT terapeutka a masérka. Pomáhám ženám najít cestu ke zdravému funkčnímu tělu a spokojenějšímu životu plného energie a radosti. Mým cílem je vás provést krok za krokem změnou životního stylu k vysněným výsledkům, a vše přizpůsobit jeho potřebám, režimu a situaci. Více o mně se dozvíte ZDE

  Nechcete na nic čekat a udělat první krok hned teď? Vyberte si na stránce ZDARMA PRO VÁS

  Zajímá vás, jak spolu můžeme rozjet vaši změnu? Tak honem na stránku CO NABÍZÍM

vysvětlivky k článku

EFT = technika emoční svobody

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..