MŮJ PŘÍBĚH

Z pařmenky výživovou poradkyní

ROK 2010-2017

V době, kdy jsem studovala střední a vysokou školu a poté začala pracovat, jsem „vymetala“ jednu akci za druhou, vysedávala v hospodách a můj životní styl byl velmi špatný. Neřešila jsem stravu, jedla ve fastfoodech, pila energy drinky a dost alkoholu, kouřila cigarety, neměla téměř žádnou aktivitu a o spánku radši nemluvím. Život byl jen škola (poté práce) – párty – kocovina. Byla jsem schopná „pařit“ do 3. hodiny ranní a v 6 vstávat do práce. Vůbec jsem nevnímala, co mé tělo potřebuje a chce.  😕

Každou změnu jsem odkládala na začátek dalšího měsíce a nikdy jsem nic nezměnila. 

Je pravdou, že asi 2 roky (2011 – 2012) jsem nechodila nikam. Měla jsem přítele, který nechtěl do společnosti, chtěl být stále doma, ovlivňovat mě a já v tu dobu byla zamilovaná a neviděla jsem, co se kolem děje. Přišla jsem o kamarádky i kamarády, s rodinou jsem měla špatné vztahy a žila jsem v podstatě jen pro něj. Po 3 letech vztahu jsem si uvědomila, že takto žít nechci. Po rozchodu se mi rozsvítilo – byl to manipulátor a já jeho oběť. 

Díky tomuto manipulativnímu vztahu jsem si ujasnila, co je pro mě důležité, začala jsem si více věřit a stát si za svými názory.

LÉTO 2017

Jednoho letního dne si dodávám odvahu a zamýšlím se nad svým životem, tělem i zdravím. Stoupám si před zrcadlo. ANO, je to nejlepší způsob, jak vidět sama sebe v celé kráse. Vřele doporučuji. 😉 Stojím před zrcadlem a nejsem vůbec spokojená. Vidím holku, která je unavená a tlustá. Nikdy jsem nebyla hubená jako laň, ale když se tak zamyslím, není se čemu divit. Můj dosavadní životní styl nestál za nic, na své tělo jsem kašlala a nestarala se o sebe. Hlavou mi běhalo: ,,Musím začít něco dělat pro sebe!“ 

Ve svých 25 letech jsem se rozhodla změnit svůj život a životní styl. Vydala jsem se na cestu za zdravějším a spokojenějším životem.

PODZIM 2017

První změna => začít odpočívat. 

Tím, že jsem absolvovala několik masérských kurzů a věnovala se masážím v rodině, mi bylo jasné, že je to cesta také pro mě. Říkala jsem si, že když dopřávám takovou péči ostatním, proč bych si ji nemohla dopřát také? Masáže a správná organizace času vyřešily všechny mé problémy s bolestmi zad a únavou. Navíc jsem se zbavila napětí, ztuhlosti, nervozity a zlepšilo se mé vnímání vlastního těla. 

Druhá změna => chci zhubnout. 

Hledala jsem možnosti rychlého zhubnutí (a v tu dobu také přivýdělek) a na internetu jsem objevila jednu společnost. Skvělá příležitost a zároveň přípravky nahrazující jídlo (koktejly) a doplňky stravy, které pomáhají hubnout – to je přesně pro mě. Nebudu lhát, ale zaujalo mě to, tak jsem se rozhodla to zkusit

Čím déle jsem se společností spolupracovala, tím více jsem chtěla o výživě vědět více. Nestačilo mi školení dané společnosti, kde byly hlavním tématem výrobky, a jak je prodat – což pro mě byl problém. Neuměla jsem ,,vnutit“ produkty, které pro mě samotnou byly předražené a úplně jsem o nich nebyla přesvědčená, že fungují. 

Rozhodla jsem se, že si rozšířím vzdělání rekvalifikačním kurzem Poradce pro výživu, který změnil můj pohled na tělo, zdraví a výživu. Začala jsem se více vzdělávat. Každý další odborný kurz mi dával nové poznatky a vše mi začalo dávat větší smysl

Najednou jsem věděla, že nechci nabízet produkty dané společnosti, kterým sama nevěřím a ukončila jsem spolupráci. 

Uvědomila jsem si, že pokud chci udělat jakoukoli změnu, tak záleží pouze na mně samotné, zda cíle dosáhnu. 

ZIMA 2017

Ujasnila jsem si, co chci a co nechci. Začala jsem postupně měnit svůj jídelníček, pravidelně cvičit, občas běhat, plánovat své aktivity, poznávat sama sebe, vzdělávat se v oblasti výživy, zdravého životního stylu a zaměřila se na sebelásku. 

Zamilovala jsem si svoji cestu.❤

A světe div se. Kila šla postupně dolů, cítila jsem více energie a můj pohled na život i mé tělo se zcela změnil. 👀 Začala jsem své tělo milovat takové, jaké je a užívat si života naplno. Naučila jsem se být vděčná za každý den.

Nevzdala jsem to. Základem je si uvědomit, že chci něco změnit a jít si za tím.

JARO 2018

Rozhodla jsem se využít své znalosti, vědomosti a zkušenosti. Začala jsem provázet a podporovat ženy při změně životního stylu, ať už je jejich cílem být zdravější, shodit přebytečná kila, získat více energie či zlepšit (nejen) své stravování. 

Věřím, že když jsem to zvládla já, tak vy můžete také.

Postupně jsem absolvovala kurzy o výživě těhotných, kojících žen i dětí, o stravování při prevenci různých onemocnění a sportu. Také vím, že vše začíná v hlavě, a že mysl ovlivňuje tělo, proto se vzdělávám v oblasti psychologie, psychosomatiky, motivace a koučinku. 

ÚNOR 2019

V únoru 2019 jsem se stala maminkou. Dcera se narodila císařským řezem a nebudu lhát, když řeknu, že začátky nebyly lehké (skoro 3 měsíce jsem se nemohla hýbat, jak mě bolela jizva). V tu dobu jsem se naučila určovat si priority (co nebylo důležité, muselo počkat). Hlavní bylo postarat se o dceru a péče o mě samotnou. Velmi brzy jsem zjistila, že když nebudu v pohodě já, tak se to projeví i na dcerce. 

Využila jsem všechny své poznatky z kurzů o výživě během kojení a později o stravování dětí. Příkrmy jsem zaváděla metodou BLW, což znamená dítětem vedené odstavení. Také jsem se postupně začala vracet ke svým aktivitám před těhotenstvím – procházky, cvičení, běhání. Velmi často jsem to zvládla i s dcerou po boku a bylo úžasné když ve 2 letech už cvičila se mnou. 

ÚNOR 2022

V únoru 2022 se narodila druhá dcera a opět císařským řezem. Z druhého porodu jsem se po fyzické stránce zotavila daleko rychleji. Proto jsem se zaměřila především na stravu, a jakmile mi to tělo dovolilo začala jsem cvičit, postupně běhat a dostávat se do kondice (a s 2 dětmi to je teprve výzva, ale jde to).

Chci být pro své dcery vzorem. Vím, že každý den dělám to nejlepší, co mohu.

BŘEZEN A ZÁŘÍ 2023

Na konci března jsem dokončila půlroční výcvik EFT, kterému ještě předcházel 6týdenní kurz EFT pro mentorky. Sama jsem se několikrát přesvědčila, že EFT je úžasnou technikou, díky které si snadněji plním své sny a cíle. Také je mi velkým pomocníkem při různých nemocech a starostech. Pomocí EFT vám pomohu se zpracováním různých negativních emocí, myšlenek, přesvědčení, strachů, bloků a dalšími problémy, které vám mohou bránit se posouvat v životě dál.

V září jsem měla tu čest se zúčastnit úžasného kurzu Access Bars®, a tím zařadit tuto techniku do svých služeb. Díky Access Bars® se z těla uvolní myšlenky, emoce, přesvědčení, pocity, programy, a vše, kde máte v životě těžkost či zažíváte diskomfort. Také rozpouští různé bloky a omezení. 

NYNÍ

I když není pořád vše perfektní a dokonalé (ale co je vlastně dokonalé?), nehroutím se z toho. Prostě se přijímám taková, jaká jsem. Vím, že je stále co zlepšovat. Každý den žiji naplno a nestresuji se tím, že občas udělám chybu nebo zhřeším. 🙂 Život je úžasný a neměli bychom se trestat za chyby, nedokonalosti a neřesti. Vždyť přece ta čokoláda (alespoň 80 % kakaa) je tááák dobrááá. 😍

Uvědomte si, že malý krok každý den vede k velkému cíli. 👣

  Nechcete na nic čekat a udělat první krok hned teď? Vyberte si na stránce ZDARMA PRO VÁS

  Zajímá vás, jak spolu můžeme rozjet vaši změnu? Tak honem na stránku CO NABÍZÍM