MŮJ PŘÍBĚH

Z pařmenky výživovou poradkyní

ROK 2010-2017

V době, kdy jsem studovala střední a vysokou školu a poté začala pracovat, jsem „vymetala“ jednu akci za druhou, vysedávala v hospodách a můj životní styl byl velmi špatný. Neřešila jsem stravu, jedla ve fastfoodech, pila energy drinky a dost alkoholu, kouřila cigarety, neměla téměř žádnou aktivitu a o spánku radši nemluvím. Život byl jen škola (poté práce) – párty – kocovina. Byla jsem schopná „pařit“ do 3. hodiny ranní a v 6 vstávat do práce. Vůbec jsem nevnímala, co mé tělo potřebuje a chce.  😕

Každou změnu jsem odkládala na začátek dalšího měsíce a nikdy jsem nic nezměnila. 

Je pravdou, že asi 2 roky (2011 – 2012) jsem nechodila nikam. Měla jsem přítele, který nechtěl do společnosti, chtěl být stále doma, ovlivňovat mě a já v tu dobu byla zamilovaná a neviděla jsem, co se kolem děje. Přišla jsem o kamarádky i kamarády, s rodinou jsem měla špatné vztahy a žila jsem v podstatě jen pro něj. Po 3 letech vztahu jsem si uvědomila, že takto žít nechci. Po rozchodu se mi rozsvítilo – byl to manipulátor a já jeho oběť. 

Díky tomuto manipulativnímu vztahu jsem si ujasnila, co je pro mě důležité, začala jsem si více věřit a stát si za svými názory.

LÉTO 2017

Jednoho letního dne si dodávám odvahu a zamýšlím se nad svým životem, tělem i zdravím. Stoupám si před zrcadlo. ANO, je to nejlepší způsob, jak vidět sama sebe v celé kráse. Vřele doporučuji. 😉 Stojím před zrcadlem a nejsem vůbec spokojená. Vidím holku, která je unavená a tlustá. Nikdy jsem nebyla hubená jako laň, ale když se tak zamyslím, není se čemu divit. Můj dosavadní životní styl nestál za nic, na své tělo jsem kašlala a nestarala se o sebe. Hlavou mi běhalo: ,,Musím začít něco dělat pro sebe!“ 

Ve svých 25 letech jsem se rozhodla změnit svůj život a životní styl. Vydala jsem se na cestu za zdravějším a spokojenějším životem.

PODZIM 2017

První změna => začít odpočívat. 

Tím, že jsem absolvovala několik masérských kurzů a věnovala se masážím v rodině, mi bylo jasné, že je to cesta také pro mě. Říkala jsem si, že když dopřávám takovou péči ostatním, proč bych si ji nemohla dopřát také? Masáže a správná organizace času vyřešily všechny mé problémy s bolestmi zad a únavou. Navíc jsem se zbavila napětí, ztuhlosti, nervozity a zlepšilo se mé vnímání vlastního těla. 

Druhá změna => chci zhubnout. 

Hledala jsem možnosti rychlého zhubnutí (a v tu dobu také přivýdělek) a na internetu jsem objevila společnost Herbalife. Skvělá příležitost a zároveň přípravky nahrazující jídlo (koktejly) a doplňky stravy, které pomáhají hubnout – to je přesně pro mě. Nebudu lhát, ale zaujalo mě to, tak jsem se rozhodla to zkusit

Čím déle jsem pracovala pro Herbalife, tím více jsem chtěla o výživě vědět více. Nestačilo mi školení dané společnosti, kde byly hlavním tématem výrobky, a jak je prodat – což pro mě byl problém. Neuměla jsem ,,vnutit“ produkty, které pro mě samotnou byly předražené a úplně jsem o nich nebyla přesvědčená, že fungují. 

Rozhodla jsem se, že si rozšířím vzdělání rekvalifikačním kurzem Poradce pro výživu, který změnil můj pohled na tělo, zdraví a výživu. Začala jsem se více vzdělávat. Každý další odborný kurz mi dával nové poznatky a vše mi začalo dávat větší smysl

Najednou jsem věděla, že nechci nabízet produkty společnosti Herbalife, kterým sama nevěřím a ukončila jsem spolupráci. 

Uvědomila jsem si, že pokud chci udělat jakoukoli změnu, tak záleží pouze na mně samotné, zda cíle dosáhnu. 

ZIMA 2017

Ujasnila jsem si, co chci a co nechci. Začala jsem postupně měnit svůj jídelníček, pravidelně cvičit, občas běhat, plánovat své aktivity, poznávat sama sebe, vzdělávat se v oblasti výživy, zdravého životního stylu a zaměřila se na sebelásku. 

Zamilovala jsem si svoji cestu.❤

A světe div se. Kila šla postupně dolů, cítila jsem více energie a můj pohled na život i mé tělo se zcela změnil. 👀 Začala jsem své tělo milovat takové, jaké je a užívat si života naplno. Naučila jsem se být vděčná za každý den.

Nevzdala jsem to. Základem je si uvědomit, že chci něco změnit a jít si za tím.

JARO 2018

Rozhodla jsem se využít své znalosti, vědomosti i zkušenosti a začala pomáhat dalším ženám (i mužům) na jejich cestě za změnou životního stylu.

Věřím, že když jsem to zvládla já, tak vy můžete také.

Postupně jsem absolvovala kurzy o výživě těhotných, kojících žen i dětí, o stravování při prevenci různých onemocnění a sportu. Také vím, že vše začíná v hlavě, a že mysl ovlivňuje tělo, proto se vzdělávám v oblasti psychologie, psychosomatiky, motivace, koučinku či EFT. 

ÚNOR 2019

V únoru 2019 jsem se stala maminkou. Dcera se narodila císařským řezem a nebudu lhát, když řeknu, že začátky nebyly lehké (skoro 3 měsíce jsem se nemohla hýbat, jak mě bolela jizva). V tu dobu jsem se naučila určovat si priority (co nebylo důležité, muselo počkat). Hlavní bylo postarat se o dceru a péče o mě samotnou. Velmi brzy jsem zjistila, že když nebudu v pohodě já, tak se to projeví i na dcerce. 

Využila jsem všechny své poznatky z kurzů o výživě během kojení a později o stravování dětí. Příkrmy jsem zaváděla metodou BLW, což znamená dítětem vedené odstavení. Také jsem se postupně začala vracet ke svým aktivitám před těhotenstvím – procházky, cvičení, běhání. Velmi často jsem to zvládla i s dcerou po boku a bylo úžasné když ve 2 letech už cvičila se mnou. 

ÚNOR 2022

V únoru 2022 se narodila druhá dcera a opět císařským řezem. Z druhého porodu jsem se po fyzické stránce zotavila daleko rychleji. Proto jsem se zaměřila především na stravu, a jakmile mi to tělo dovolilo začala jsem cvičit, postupně běhat a dostávat se do kondice (a s 2 dětmi to je teprve výzva, ale jde to).

Chci být pro své dcery vzorem. Vím, že každý den dělám to nejlepší, co mohu.

NYNÍ

I když není pořád vše perfektní a dokonalé (ale co je vlastně dokonalé?), nehroutím se z toho. Prostě se přijímám taková, jaká jsem. Vím, že je stále co zlepšovat. Každý den žiji naplno a nestresuji se tím, že občas udělám chybu nebo zhřeším. 🙂 Život je úžasný a neměli bychom se trestat za chyby, nedokonalosti a neřesti. Vždyť přece ta čokoláda (alespoň 80 % kakaa) je tááák dobrááá. 😍

Uvědomte si, že malý krok každý den vede k velkému cíli. 👣

   Udělejte první krok hned teď: ZDARMA PRO VÁS

  Jak spolu můžeme rozjet vaši změnu: CO NABÍZÍM